SEMPAL

Виробник сучасного
енергоефективного обладнання для обліку
та регулювання теплової енергії та води

thumb-/solution/tec-aes-kotelnye-energosnabzausie-organizacii-teploseti-i-vodokanaly-image-257693422

ТЕЦ, АЕС, Котельні, Енергопостачальні організації, тепломережі та водоканали

У таких компаніях, як ТЕЦ, котельні та теплові мережі відбувається генерація та подальша передача великих обсягів теплової енергії споживачам – від селищ та міст до великих промислових та сільськогосподарських підприємств. Тому тут, окрім якості та надійності, до засобів обліку теплової енергії висуваються дуже жорсткі вимоги щодо високої точності вимірювання та стабільного збереження високих метрологічних характеристик упродовж міжповірочного інтервалу. Адже кожен додатковий відсоток похибки вимірювання тепла на великих трубопроводах може призводити до багатомільйонних втрат для теплогенеруючих компаній і тепломереж.

Ультразвукові лічильники тепла та води SEMPAL із діаметрами умовного проходу Ду від 100 мм до 1000 мм повністю відповідають цим критеріям та ідеально підходять для організації сучасного високоточного обліку тепла та води на великих об'єктах.

Додатковою гарантією високої точності вимірювання теплової енергії є те, що в теплолічильниках SEMPAL використовуються тільки ретельно виготовлені та метрологічно повірені витратомірні ділянки, на яких під певним кутом закріплені ультразвукові датчики витрати. Внутрішня поверхня наших витратомірних ділянок ретельно обробляється і має ідеально круглий переріз. Тільки після цього витратомірні ділянки SEMPAL врізаються в реальний трубопровід великого діаметру та забезпечують сучасний та високоточний облік тепла.

Цим наше обладнання докорінно відрізняється від багатьох інших дешевших приладів, у яких ультразвукові датчики просто врізаються безпосередньо в реальний трубопровід. Однак, на практиці такий трубопровід зазвичай покритий ізсередини товстим шаром іржі та опадів і може мати не круглий, а трохи овальний переріз. Тому використання теплолічильників із комплектами ультразвукових датчиків, що врізаються в реальний трубопровід великого діаметра, переважно не забезпечує високої точності вимірювання, що заявляється виробниками цих приладів.

У свою чергу, зниження точності вимірювання лічильниками з ультразвуковими врізними датчиками витрати можуть призводити до великих негативних наслідків для ТЕЦ, котелень і тепломереж. До них відносяться неконтрольовані похибки при вимірюванні тепла, спотворені дані про витоки та пориви в теплотрасах, неможливість звести баланс, необхідність необґрунтованого підвищення тарифів на тепло тощо.

Такі негативні наслідки від використання «дешевих» приладів із врізними датчиками можуть призвести лише до величезних фінансових втрат, несумірних із вартістю лічильника SEMPAL великого діаметру. Тому при виборі теплолічильників для ТЕЦ і котелень значення має не стільки його ціна, як те, наскільки він забезпечує високу точність вимірювання тепла в реальних умовах експлуатації.

Зазначимо, що наше підприємство також випускає теплолічильники з ультразвуковими врізними датчиками. Однак, для організації дійсно сучасного високоточного обліку тепла та води ми рекомендуємо встановлювати прилади із заздалегідь виготовленими метрологічно повіреними витратомірними ділянками. Наразі сотні великих ТЕЦ, котелень та тепломереж у всіх регіонах України та за кордоном зробили вибір на користь теплолічильників SEMPAL.

Спеціально для великих трубопроводів ми також виготовляємо лічильники зі шлюзовою камерою для ультразвукових датчиків витрати, а також герметичне виконання для датчиків витрати та температури. Шлюзова камера призначена для зняття датчиків витрати (в разі потреби) без зупинки потоку з метою їх ремонту, заміни або чищення. Герметичне виконання датчиків витрати та температури із захисними втулками призначене для забезпечення повної герметизації роз'ємів та захисту від механічних пошкоджень.

Одним із прикладів успішного застосування теплолічильників SEMPAL є встановлення їх на ТЕЦ та котельних м. Ташкента (Узбекистан). Прилади були встановлені в рамках великого проекту Міністерства енергетики Узбекистану та дозволили швидко отримати великий економічний ефект за рахунок зниження споживання газу на котельнях. Інший приклад – встановлення теплолічильників SEMPAL на всіх котельнях м. Рівне.

Практична експлуатація багатьох сотень наших приладів на ТЕЦ та котельних показала їхню високу ефективність та максимально швидку окупність. Іноді наші прилади повністю окуповуються лише за 7-10 днів із моменту встановлення. Крім того, наші прилади також легко об'єднуються в системи обліку та регулювання тепла та води за допомогою програми Sempal Devise Manager.

В даний час лічильники SEMPAL із великими діаметрами умовного проходу Ду 100-1000 мм успішно забезпечують сучасний, якісний та високоточний комерційний облік на сотнях великих об'єктів у різних країнах.

Серед великих теплогенеруючих компаній в Україні та за кордоном, на яких встановлено обладнання SEMPAL, – Дарницька ТЕЦ (м. Київ), Сєвєродонецька ТЕЦ, Харківська ТЕЦ 5, Чернігівська ТЕЦ, Краматорська ТЕЦ, Першотравнева ТЕЦ, Білгород-Дністровська ТЕЦ, Луганська ТЕЦ, Ізмаїльська ТЕЦ, Іллічівська ТЕЦ (усі – Україна), Оршанська ТЕЦ (Білорусь) та багато інших.

Наше обладнання також застосовується на великих українських та зарубіжних теплових мережах і комунальних підприємствах, серед яких - КП "Київоблтеплокомуненерго", КП Теплових мереж "Дніпротепломережа", КП "Дніпродзержинськтепломережа", КП "Нікопольтеплоенерго", КП "Павлоградтеплоенерго", "КП теплових мереж “Черкаситеплокомуненерго”, обласне ПП "Полтавакомуненерго", КП “Вінниця Облтеплоенерго", ДП "Кіровоградтепло", обласне КП "Донецьктеплокомуненерго", Краматорське ПП "Краматорськтепломережа", КП Вінницької міськради "Вінницяміськтеплоенерго", КП "Теплотранссервіс" , АП "Кримтеплокомуненерго", ДержКП "Луцьктепло", обласне КП "Лубнитеплоенерго", Могилів-Подільське міське КП "Теплоенергетик", Підприємство теплових мереж "Ковельтепло", КП "Нововолинськтеплокомуненерго", КП "Олександріятеплокомуненерго", Котовське КП “Теплоенерго”, СП "Світловодськпобут", КП "Новоград-Волинськтеплокомуненерго" (всі – Україна), ВО "Таштеплоенерго" (м. Ташкент , Узбекистан) та багато інших підприємств.

Атомні електростанції, як правило, являють собою не тільки складний комплекс інженерно-технічних споруд, пов'язаних безпосередньо з функціонуванням самої станції, але також велику інфраструктуру міст-супутників, населення яких забезпечує її роботу. Тому тут завжди особливо ретельно підходять до вибору обладнання.

Теплолічильники давно зарекомендували себе як надійні та сучасні прилади, здатні не лише вести облік теплової енергії та води, а також здійснювати регулювання енергоспоживанням на об'єктах та оперативну дистанційну передачу всієї необхідної інформації на комп'ютер.

Теплолічильники SEMPAL експлуатуються на деяких об'єктах Чорнобильської АЕС.

Як приклад використання обладнання SEMPAL на містах-супутниках атомних електростанцій можна навести встановлення ультразвукового теплолічильника діаметром умовного проходу Ду 600 мм на одній із найбільших газових котелень Київської області – котельні міста Славутич. Місто розташоване поруч із Чорнобильською АЕС, і більшість його мешканців є працівниками даної атомної станції. Ведення за допомогою обладнання SEMPAL високоточного сучасного обліку теплової енергії, що виробляється для міста, а також оперативна дистанційна передача та контроль усіх необхідних даних за допомогою програми Sempal Device Manager дали можливість істотно підвищити ефективність роботи котельні. На основі інформації, що оперативно надходить у реальному часі, про кількість виробленого тепла та інших вимірюваних параметрах вдалося оптимізувати режим роботи котельні та істотно знизити обсяг споживаного газу. Зазначимо, що проектні роботи, монтаж та пусконалагодження обладнання на даному об'єкті також були виконані компанією SEMPAL.

Вода є дорогим ресурсом, тому вимірювання витрати води з високою точністю є важливим завданням для водоканалів, станцій водоочищення та великих водоводів. Однак, незважаючи на це, на багатьох водоканалах для обліку витрати водних ресурсів застосовується застаріле або недороге обладнання, яке не може забезпечити достовірний облік великих витрат води. Так, на деяких водоканалах облік води здійснюється витратомірами змінного перепаду тиску зі стандартними звужувальними пристроями, більш відомими як діафрагми. Однак такі лічильники води мають невисоку точність вимірювання, малий динамічний діапазон, низьку чутливість та великі втрати тиску.

Іншою альтернативою повноцінного обліку витрати води є використання лічильників води на основі накладних або врізних ультразвукових датчиків. У таких пристроях ультразвукові датчики накладаються або врізаються в реальний трубопровід великого діаметра, яким протікає вода, кількість якої потрібно виміряти. Недоліками такого методу вимірювання є те, що звичайна труба, як правило, несиметрична, її внутрішня поверхня покрита іржею, а встановити врізні або накладні ультразвукові датчики на трубопровід із високою точністю в реальних умовах практично неможливо. Все це призводить до того, що високоточний і достовірний облік витрати води в таких умовах отримати неможливо, незважаючи на запевнення виробників таких приладів про їх мінімальні похибки.

На відміну від розглянутих вище приладів, в ультразвукових лічильниках води з діаметрами умовного проходу Ду 100–1000 мм фірми SEMPAL використовуються виготовлені в заводських умовах витратомірні ділянки зі встановленими в них ультразвуковими датчиками витрати. Всі метрологічні параметри та геометричні розміри наших витратомірних ділянок ретельно контролюються і лише після цього потрапляють у комплект водолічильника SEMPAL і далі встановлюються на об'єкті. Такий підхід дозволяє побудувати на базі ультразвукових водолічильників сучасний, достовірний та високоточний комерційний облік води. Наші прилади широко використовуються на таких великих об'єктах, як водоканали, водоводи та станції водоочищення.

Зазначимо, що для технологічного обліку води фірма SEMPAL випускає варіант водолічильника з ультразвуковими врізними датчиками витрати. Проте для реалізації достовірного водообліку ми рекомендуємо використовувати лічильники води з витратомірними ділянками, виготовленими в заводських умовах.

Спеціально для великих водоводів ми також виготовляємо лічильники зі шлюзовою камерою для ультразвукових датчиків витрати, а також герметичне виконання для датчиків витрати та температури. Шлюзова камера призначена для зняття датчиків витрати (у разі потреби) без зупинки потоку з метою їх ремонту, заміни або чищення. Герметичне виконання датчиків витрати та температури із захисними втулками призначене для забезпечення повної герметизації роз'ємів та захисту від механічних пошкоджень.

Як приклад використання водолічильників SEMPAL на трубопроводах великих діаметрів можна навести встановлення 14 приладів із діаметрами умовного проходу Ду від 200 до 1000 мм на об'єктах Нижньотагільського ТОВ "Водоканал-НТ" (Росія).

Ультразвукові водолічильники діаметром 100–1000 мм встановлені на багатьох водоканалах, водоводах та станціях водоочищення, забезпечуючи високоточну та достовірну витрату води в різних країнах.

Серед наших клієнтів – "Київводоканал", "Бориспільський водоканал", "Лисичанський водоканал" (усі – Україна), "Льонводоканал" у Санкт-Петербурзі, "Нижньотагільський водоканал", "МУП ПТО ГХ" у Дубні (всі – Росія), водовід у Сан-Паоло (Бразилія) тощо.

Замовляйте послуги нашої компанії за телефонами:

+38 044 337 11 88        +38 098 163 88 88

+38 044 355 11 88        +38 050 142 88 88

Приклади рішень