Зварювальні роботи
На сьогодні зварювання – найбільш розповсюджений спосіб поєднання металевих елементів та конструкцій. Його популярність обумовлена високою міцністю готових виробів – тобто вони здатні витримувати серйозні динамічні та статичні впливи, а також забезпечують тривалий експлуатаційний ресурс продукту. В основі зварювання – термомеханічний вплив. Майстри створюють стійке, надійне з’єднання між металами завдяки формуванню міжатомних зв’язків, що здійснюється за рахунок пластичної деформації, нагрівання або взаємовпливу деталей. Метал розтоплюється на місці нагрівання та зливається із загальною масою, утворюючи зварювальну ванну з рідкого металу. Через деякий час ця ділянка застигає – і таким чином утворюється зварювальне шво, яке може складатися виключно з металу чи містити присадок.
Термічний клас зварювальних робіт:виконується шляхом розтоплювання поєднуваних елементів із використанням теплової енергії.
Основні підкатегорії:
- Газове зварювання – найпростіший тип, за якого окрайки та присадковий матеріал розтоплюються за рахунок високої температури горіння суміші пального газу і кисню. Сфера застосування – ремонт і заварювання браку чавунного, сталевого і кольорового литва, а також зварювання виробів товщиною 0,5–3 мм.
- Електронно-променеве зварювання. Суть цього процесу полягає у використанні кінетичної енергії електронів, які дуже швидко пересуваються у вакуумі. Він вкрай необхідний для того, щоб з’єднувати спеціальні сорти сталі, тяжкотопкі та хімічно активні речовини, як-от цирконій, молібден, тантал тощо.
- Плазмове зварювання – виконується з використанням струменя плазмової дуги, температура якої досягає 30000оС. Універсальність процесу в поєднанні з розтопленням на велику глибину обумовлює популярність цього типу зварювання. Його застосовують для таких тяжкотопких металів, як вольфрам, молібден, нікелеві стопи та ін.
- Лазерне зварювання – з-поміж найбільш результативних способів з’єднання деталей із металу завдяки стабільності формування шва, високій продуктивності, можливості зварювати великогабаритні споруди. Застосовується насамперед у виробництві приладів та інших точних механізмів, деталей з чавуну, пластикової продукції, а також складних предметів зі швидкотопких металів.
- Термітне зварювання – це технологія підігріву металу з використанням термітної суміші, що складається із заформовування поєднуваних деталей вогнетривким матеріалом, їх підігріванням, розтопленням терміту і заливанням його на місце зварювання. Застосовується для зварювання залізничних колій, виробництва ґвинтів для морського транспорту, колінчатих валів для легкових автомобілів, а також під час ремонтування вальцевих верстатів, роторних валів та ковшів.
- Електричне дугове зварювання. Джерелом тепла у цій технології є електрична дуга, що горить між електродом і заготовкою. В галузях машинобудівництва і будівництва цей тип зварювання є одним з основних.
ДП “Семпал” здатне виготовити вироби будь-якої складності – за рисунками замовника або на основі креслень, власноруч виготовлених нашими експертами в індивідуальному порядку.
Для отримання більш докладної інформації звертайтеся за номерами телефону: