SEMPAL

Виробник сучасного
енергоефективного обладнання для обліку
та регулювання теплової енергії та води

thumb-/usefull/ekonomia-na-otoplenii-v-mnogokvartirnyh-domah-pri-ispolzovanii-individualnyh-teplovyh-punktov-image-4466612

Економія на опаленні в багатоквартирних будинках під час використання індивідуальних теплових пунктів

Індивідуальний тепловий пункт (ІТП) – це модуль, який відповідає за регулювання передачі теплової енергії від котельні до системи опалення та гарячого водопостачання багатоквартирного будинку.

Використання таких систем для термомодернізації від компанії СЕМПАЛ забезпечує економію на оплаті комунальних послуг за тепло та гарячу воду до 50%, що є досить вигідним в умовах тарифів на теплопостачання, які постійно зростають.

Як працює ІТП

Щоб зрозуміти, яку функцію виконує такий модуль, варто розібратися в принципі роботи мережі централізованого опалення. Під управлінням центральної котельні перебуває кілька ЦТП в кожному районі населеного пункту. Від неї через магістралі подають підігріту воду до ЦТП, де проходить перерозподіл на житлові будинки. Під керуванням центральної котельні перебувають десятки будівель, на які йде однакова кількість енергії.

Але для кожного об'єкта характерна своя віддаленість від котельні, певне навантаження та технічний стан, що потребує індивідуальної розробки схеми подачі тепла до кожної будівлі. Забезпечити це на котельні неможливо, оскільки параметри постачання гарячої води в мережі регулюють для всіх будівель одночасно. Тому на об'єктах, які розташовано ближче до ЦТП, виникає перегрів, а більш віддалених точок мережі температури для створення комфортних умов замало.

Для розв’язання цієї проблеми було розроблено індивідуальний тепловий пункт. Його встановлюють у будинку на ділянці входу теплоносія для можливості автономно регулювати інтенсивність подачі тепла. Його головне завдання – керувати потоком залежно від теплоспоживання об'єкта й температури повітря на вулиці. Якщо будинок під управлінням однієї з котелень пройшов термомодернізацію, було утеплено стіни, встановлено вікна, потреба в теплопостачанні знижується в середньому на 16%.

Оскільки більшість опалювального сезону припадає на осінньо-весняний період, за підвищення температури надворі до –2…+8 °С кількість необхідного тепла знижується до 50%. Це й враховує модуль, унаслідок чого мешканці будинку використовують лише ті ресурси, які потрібні їм у певний період. Є можливість тоншого налаштування роботи залежно від часу доби та дня тижня, що є актуальним для шкіл та офісів компаній.

З чого складається ІТП

Індивідуальний тепловий пункт – це комплекс вузлів, склад якого може змінюватися. Можна зробити вибір із модулів з керування опаленням або ГВП, або цими системами разом. Вибір того чи іншого варіанту здійснюють після аудиту об'єкта.

До цього комплексу входять такі вузли:

  • Лічильник. Його призначено для обліку обсягу енергії, витраченої на опалення та гаряче водопостачання;
  • Панель управління. Необхідна для налаштування автоматичної програми постачання тепла відповідно до заданого режиму або на підставі даних, отриманих від датчиків;
  • Датчики. Використовують два види приладів: зовнішній, який встановлено з північного боку будівлі для реєстрації температури навколишнього середовища, та внутрішній – для фіксації параметрів теплоносія, що надходить до системи;
  • Клапани та теплообмінники. Застосовують для підігріву та подачі ресурсів до системи опалення та ГВП відповідно до заданої програми;
  • Помпи. Їх призначено для постійного нагнітання тиску в мережах;
  • Стабілізатор. Його використовують задля підтримки оптимального тиску в мережах для дбайливої ​​експлуатації помп і покращення якості теплопостачання.

ІТП – це гнучкий, складний інструмент, характеристики якого добирають для кожного об'єкта окремо. Тому над проєктуванням мають працювати професіонали. Для встановлення вузлів за всіма правилами необхідно виконати кілька умов: отримати ТУ від теплопостачальної організації, розробити та погодити проєкт.

Як ІТП допомагає економити?

Сьогодні оплата за опалення є однією із головних статей витрат на комунальні послуги. Важливо розуміти, що не всі ресурси, вартість яких ви оплачуєте, було витрачено раціонально. Тому до завдань сучасного ІТП входить вилучення нераціонального витрачання, завдяки чому відбувається економія. Лічильник обліку енергії дозволяє чітко фіксувати споживання ресурсів конкретного об'єкта. Це корисно у випадку, коли комунальні служби навмисне намагаються завищити показники, тим самим компенсуючи власні збитки від втрат тепла при переміщенні теплотрасами або аваріях.

Також економії досягають завдяки тонкому налаштуванню режиму теплопостачання, який може ґрунтуватися на погодних умовах і схемі експлуатації приміщення. Наприклад, можна знизити температуру в нічний час або у вихідні дні.

Модуль дуже компактний, тому не потребує складних підготовчих робіт для монтажу. Для функціонування вузлів спеціальний персонал не потрібен, усе проходить автоматично. Усе це додатково скорочує терміни окупності. Загалом економія від використання такого рішення становить від 20 до 50% залежно від стану будівлі. Якщо провести термомодернізацію, рівень ефективності використання обладнання зросте, і воно окупиться за 1-2 опалювальні сезони.

Індивідуальний тепловий пункт – ефективний інструмент економії для мешканців багатоквартирних будинків. Однією з головних його переваг є гнучкість і адаптованість під особливості кожної будівлі. Компанія СЕМПАЛ є виробником промислового обладнання й надає послуги з розробки та встановлення ІТП згідно з міжнародними стандартами. Ми пропонуємо комплексні рішення від виробництва обладнання до його встановлення та введення в експлуатацію.

Замовляйте послуги нашої компанії за телефонами:

+38 044 337 11 88        +38 098 163 88 88

+38 044 355 11 88        +38 050 142 88 88